19
Eyl

Yine Yeniden Bilardo

Uzun süreden beri kan kaybeden bilardonun bugünlerde Koraltürk Bilardonun atılımlarıyla beraber tekrardan eski canlılığını kazanmaya başlaması bilardonun eski tabiriyle kahvehane kültürü olmasından çıkıp gerçek bir spor kültürünü, cazibesini kazanmaya başlıyor olması mutluluk verici..

Nacizane düşüncem, her sektör Moda gibidir. 70li ,80li yıllar nasıl 20 sene sonra daha modernize edilip tekrar gündeme geliyorsa Bilardo da öyle. 90’lı yıllarda günümüz teknolojisinin bu kadar ilerlememiş olması insanları bilardo salonlarında vakit geçiyor olmaları, 2000’li yıllarda hayatımıza bilardo salonlarının yerine internet kafelerin açılıp çocukların hevesini internette oynanan oyunların daha cazip gelmesi ebeveynlerin de çağı takip eden yeni bir kuşak doğması olarak yorumlandı. Oysa ki ebeveynlerin düşüncesi, güvenliği az sigara kokulu bir ortamda çocuklarının bulunmasındansa teknoloji yeniliği takip eden sigara kokularından uzak bir ortamda olmaları düşünceleri olumlu bulundu. Aslında bilmiyorlar ki çocuklarının pc karşısında tüm vakitlerini geçirip zararlı ışın almaları spordan uzak,kilolu ve vücut tembelliğinin doğacağını… Çocuklara cazip gelmesiyle beraber ebeveynlerinde bu yeni teknolojiye bağlanması bilardo işletmecilerini olumsuz etkiledi.Oysa internet kafelerin ne kadar çok açılması büyük küçüklerin ilgisini oraya çekmelerindense bilardo salonları bu yeni başlangıca dur diyebilirlerdi. Salonlarda da yeniden bir yenilenme olup güvenliğinin artması içeride kötü kokan sigara dumanını gidermeleri mutfak kalitelerinin artmış olması her şeyden önce müşteri memnuniyetini daha iyi bir şekilde sağlayabilmeleri tekrardan ilgiyi bilardo salonlarına çekip yeni çağa ayak uydurulabilselerdi, işletmelerinin de gerileme yaşanmazdı diye düşünmekteyiz. Şimdi günümüzde sigara yasağının gelmesiyle ve bir takım bilardo ile ilgili projelerin gerçekleşmesi durumunda bilardo sektörünün 90lı yıllardan çok daha iyi olacağı düşüncesindeyim.

Umarım bu zamandan sonra açılacak olan salonlar ve aktif olan salonlar kalitelerini daha da artırırlar, kaliteden bahsetmiş olduğum, güvenliğinin iyi olması ..

Artık günümüzde aileler kız çocuklarını gönül rahatlığı ile bilardo salonlarına gönderebilmeliler. Bunun içinde işletmelere büyük görev düşüyor.

Bu arada Koraltürk Bilardo olarak yakında sürprizimiz olacak bizi takibi bırakmayın Facebook hesabımız ve web sayfamızda …

Sevgilerimle,

Miray KORALTÜRK